Kategoria: Newsy i ciekawostki

Google Fit - aplikacja na Androida, która śledzi Twoją aktywność w ciągu dnia

Pod koniec października Google udostępniło aplikację, która może przydać się każdemu. Google FIt to program, który śledzi aktywność fizyczną użytkownika telefonu. Zdaję sobie sprawę, że większość tych, którzy biegają lub jeżdżą na rowerze korzystają już z Endomondo, RunKeeper lub podobnej aplikacji i przesiadka na inny program tego typu może być kłopotliwa. Jednak Google Fit warto przetestować przynajmniej z jednego powodu.

Bardzo ciekawy jest fakt, że aplikacja działa w tle i właściwie przez większość czasu nie musisz w ogóle o niej pamiętać. Program sam wykrywa aktywność, więc w odpowiednim momencie zaczyna zliczać czas i kroki podczas spacerów, biegania lub jazdę na rowerze. Nie musisz włączać GPS ani programu. Nie wiem jak dokładnie program zlicza kroki (nie mam z czym porównać), ale z czasem aktywności radzi sobie bardzo dobrze.

Program działa także w pomieszczeniach. Nie ważne, czy Twoja praca wymaga chodzenia, czy idziesz na pociąg, czy rano wychodzisz na spacer z psem. W każdej z tych sytuacji Google Fit zlicza kroki i czas. Dzięki temu możesz dowiedzieć się ile czasu (i kroków) poświęciłeś dziennie na spacery podczas normalnego trybu dnia. Oczywiście treningi (spacery, bieganie i jazda na rowerze) także są automatycznie zliczane. Co ciekawe, program powinien też poradzić sobie ze zliczaniem aktywności podczas treningu na ruchomej bieżni. Jeżeli ćwiczysz w ten sposób, warto go przetestować, gdyż inne programy mogą mieć problem z liczeniem tego rodzaju aktywności.

Google Fit zliczanie dziennej aktywności
Wygląd danych w programie Google Fit w przeglądarce internetowej.

Wszystkie dane z programu mogą być synchronizowane z posiadanymi urządzeniami. Możesz więc obserwować swoje wyniki w komputerze na tej stronie lub w tablecie. Nie musisz też martwić się o utratę danych w przypadku zmiany telefonu.

Obecnie wygląd programu i jego funkcje są bardzo ograniczone, ale swoją podstawową rolę z pewnością spełnia. Myślę, że Google Fit warto przetestować i zobaczyć jak sprawuje się w codziennym życiu. Program można zainstalować na każdym telefonie z Androidem 4.0 i nowszym, a pobrać można go ze sklepu play.google.com.

Robert Kramer

Disqus Comments Loading...
Autor
Robert Kramer