Kategoria: Newsy i ciekawostki

Karty podarunkowe WiMP - zmiana cennika

Kilka miesięcy temu pisałem o usługach streamingu muzyki.Wspomniałem wtedy o kartach podarunkowych do usługi WiMP. Kupując takie karty podarunkowe można oszczędzić na abonamencie, gdyż w przeliczeniu na jeden miesiąc płaci się mniej niż za abonament.

Niestety w stosunku do cen jakie były jeszcze w lipcu, gdy umieściłem poprzedni wpis na ten temat, ceny kuponów podarunkowych WiMP znacznie wzrosły. Jeżeli korzystasz z WiMP lub chcesz zacząć korzystać, a także, gdy chcesz zrobić komuś prezent, nadal warto kupić kupon podarunkowy. Jednak obecnie nie jest to tak korzystna oferta jak jeszcze niedawno.

Obecne ceny kart podarunkowych WiMP i porównanie do poprzedniej oferty

Cena standardowa (w abonamencie) WiMP Premium bez zmian tj. 19,99 PLN za miesiąc.

WiMP Premium - karta podarunkowa na 3 miesiące

Było 39,99 PLN (jeden miesiąc gratis, czyli 19,98 PLN) - 13,33 PLN w przeliczeniu na miesiąc.

Jest 49,99 PLN - wzrost o 25% (9,98 PLN gratis) - koszt usługi to 16,6 PLN w przeliczeniu na miesiąc.

WiMP Premium - karta podarunkowa na 6 miesięcy

Było 79,99 PLN (dwa miesiące gratis, czyli 39,95 PLN) - 13,33 PLN w przeliczeniu na miesiąc.

Jest 95,99 PLN - wzrost o 20% (ponad jeden miesiąc gratis, czyli 23,95 PLN) - koszt usługi to 16 PLN w przeliczeniu na miesiąc.

WiMP Premium - karta podarunkowa na 12 miesięcy

Było 179,99 (trzy miesiące gratis, czyli 59,89 PLN) - koszt usługi to 15 PLN w przeliczeniu na miesiąc.

Obecnie brak tej karty podarunkowej w ofercie.

WiMP HiFi - karta podarunkowa na 6 miesięcy

Dodatkowo pojawiła się karta podarunkowa na usługę WiMP HiFi na 6 miesięcy za 195,99 PLN. Standardowa cena tej usługi to 39,99 PLN na miesiąc. Kupując taką kartę można zyskać 43,95 PLN w ciągu sześciu miesięcy, a zatem koszt usługi w przeliczeniu na miesiąc to 32,67 PLN.

Podsumowanie

Jak widać ciągle zakup karty podarunkowej jest korzystny, ale też znacząco mniej opłacalny niż jeszcze jakiś czas temu. Ponadto zmieniły się proporcje. Do tej pory najbardziej opłacalnym był wybór karty na trzy lub sześć miesięcy, gdyż w przeliczeniu na miesiąc płaciło się za usługę 13,33 PLN. Mniej opłacalny był wybór karty podarunkowej na rok, gdyż w przeliczeniu na miesiąc trzeba było wydać 15 PLN. Teraz nieco korzystniej jest kupić kartę na sześć miesięcy (16 PLN na miesiąc) w stosunku do tej na trzy miesiące - 16,6 PLN na miesiąc, choć od razu widać, że różnica nie jest znacząca.

Link do strony z kartami podarunkowymi WiMP.

Alternatywą do oferty WiMP, może być promocja Spotify, którą do końca roku można kupić w bardzo korzystnej ofercie. Więcej na ten temat znajdziesz we wpisie "Promocja Spotify Premium – trzy miesiące w cenie jednego".

Robert Kramer

Disqus Comments Loading...
Autor
Robert Kramer