Pushbullet - wysyłanie SMS z komputera, powiadomienia z telefonu w komputerze i przesyłanie plików między urządzeniami

Ten artykuł może się przydać, gdy szukasz informacji o tym:

 • Co to jest Pushbullet
 • Jak zainstalować i skonfigurować aplikację Pushbullet w telefonie z systemem Android oraz w przeglądarce Chrome na dowolnym komputerze.
 • Jak otrzymywać powiadomienia na komputerze z telefonu z systemem Android.
 • Jak wysyłać SMS bezpośrednio z komputera, ale przez telefon z Androidem.
 • Jak odbierać swoje SMS z komórki z systemem Android w komputerze.
 • Jak najszybciej przesłać sobie link, notatkę lub plik z jednego urządzenia na drugie.

Część rozwiązań, z których korzystam w moim telefonie potrafi bardzo dobrze wysyłać powiadomienia na wszystkie urządzenia, których używam w ciągu dnia. Potrafi też nimi zarządzać, czyli usuwać powiadomienia na przykład w komputerze, gdy już odczytam wiadomość w telefonie (np. Hangouts, Gmail). Niestety nie potrafią tego wszystkie aplikacje. Poza tym, pracując na laptopie (w moim przypadku z systemem OS X) chętnie dowiem się jakie komunikaty wysyła/otrzymuje właśnie mój telefon z systemem Android. Najlepiej, gdy komunikaty te zostaną wyświetlone bezpośrednio na komputerze, przy którym właśnie spędzam czas.

Aplikacja, która bardzo dobrze spełnia to zadanie to Pushbullet. Dostępna jest na systemy Android, iOS (iPhone, iPad), Windows i OS X (Macbooki), a także jako dodatek do przeglądarek Chrome, Firefox, Safari i Opera. W ten sposób możliwe jest przesyłanie powiadomień praktycznie na każde urządzenie. Ja najczęściej korzystam z Pushbullet do otrzymywania powiadomień z telefonu na laptopie oraz do odpowiadania na SMS z poziomu komputera, dlatego głównie skupię się na wykorzystaniu aplikacji właśnie do tego celu.

Zalety programu Pushbullet

Tutaj wszystko będzie zależeć od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Oczywiście plusem jest fakt, że aplikacja jest całkowicie darmowa. Do innych zalet programu zaliczam też:

 • Powiadomienie na laptopie o rozmowie przychodzącej zanim sięgnę po telefon.
 • Powiadomienie z treścią SMS - bardzo przydatne zwłaszcza, gdy otrzymuję hasło do potwierdzenia transakcji w banku. Mogę przepisać kod z powiadomienia bez dotykania telefonu.
 • Pisanie i wysyłanie SMS z komputera przez swój telefon.
 • Powiadomienia z zainstalowanych aplikacji, na przykład o stanie baterii.
 • Przesyłanie linku lub notatki z telefonu na komputer lub na inne urządzenie.
 • Powiadomienia z kanałów. Jest to rozwiązanie podobne do gromadzenia wpisów w kanałach RSS, ale w tym przypadku powiadomienia o nowych wpisach pojawiać się będą w aplikacji Pushbullet. Skusiłem się na uruchomienie takiego kanału dla blogu nietechnologiczni.pl, więc możesz zobaczyć jak to działa na tym przykładzie - subskrybuj kanał nietechnologiczni na Pushbullet. Powiadomienia pojawią się po dodaniu nowego artykułu na blogu.
 • Wysyłanie powiadomień do znajomych.
 • Dobrym rozwiązaniem jest możliwość wyłączenia powiadomień z wybranych aplikacji.
 • Nie bez znaczenia dla mnie jest wygląd aplikacji i jej ciągły rozwój. Aplikacja jest przystosowana wyglądem do Androida Lollipop od wersji 5.0 w górę, czyli wygląd jest zgodny ze stylem “Material design”.

Instalowanie aplikacji

Zanim jakakolwiek magia się wydarzy, należy zainstalować program i zalogować się na konto. Osobiście korzystam z aplikacji na Androida oraz z rozszerzenia do przeglądarki Chrome, której używam na Macbooku. Plusem rozszerzenia do przeglądarki jest dla mnie dostęp do programu, gdy korzystam z innego komputera, gdyż wszystkie rozszerzenia mam także synchronizowane. Minusem natomiast może być włączona przeglądarka, ale akurat w moim przypadku jest ona włączona zawsze, więc nie jest to problem. Jeżeli nie chcesz korzystać z rozszerzenia do przeglądarki, możesz zainstalować program lub zalogować się na stronie Pushbullet (bez możliwości wysyłania SMS).

Aplikacja na Androida potrzebuje sporych uprawnień, w tym odczytywanie kontaktów, całkowity dostęp do internetu i wysyłania oraz odbierania wiadomości tekstowych SMS. Jeżeli więc obawiasz się o swoje dane, zastanów się, czy na pewno chcesz korzystać z tego typu aplikacji. Ja chcę i akceptuję te warunki w zamian za funkcjonalność jaką otrzymuję.

Informacja o uprawnieniach programu Pushbullet. Przeczytaj to zanim zdecydujesz się na korzystanie z aplikacji.

Aplikacje i rozszerzenia na różne platformy znajdziesz na stronie Pushbullet

Instalowanie i konfiguracja aplikacji Pushbullet na Androida

Pobierz aplikację ze sklepu play.google.com

Pobierz aplikację Pushbullet ze sklepu Play Google

Po zainstalowaniu aplikacji dostępny jest prosty samouczek, z którego możesz dowiedzieć się podstawowych informacji o Pushbullet.
Logowanie do aplikacji możesz wykonać na dwa sposoby - przez Facebooka lub Google Plus. Szkoda, że zabrakło rozwiązania poprzez e-mail. W takim przypadku wybrałem Google Plus.

Dwa sposoby logowania do aplikacji - Google Plus i Facebook. Logowanie należy wykonać tylko raz na każdym urządzeniu.

Następnym krokiem jest nadanie w systemie pozwolenia dla aplikacji Pushbullet, by mogła odczytywać powiadomienia. W tym celu wybierz w dolnej części ekranu “Ustawienia powiadomień” i w następnym oknie zaznacz pole przy Pushbullet.

Nadaj uprawnienia do czytania powiadomień przez aplikację.

Będziesz też musiał potwierdzić, że jesteś świadomy jakie uprawnienia przyznajesz aplikacji.

Komunikat o uprawnieniach aplikacji. Zapoznaj się zanim zaczniesz używać Pushbullet.

Ostatni ekran z potwierdzeniem przebiegu instalacji i zachęcenie do korzystania z aplikacji w komputerze.

Koniec instalacji programu w Androidzie. Zainstaluj program na innych urządzeniach żebyś mógł przesyłać informację między nimi.

Warto też przejrzeć ustawienia programu i dostosować działanie aplikacji do swoich potrzeb. Ustawienia dostępne są w dolnej części belki wysuwanej z lewej krawędzi ekranu.

Wysuwana z lewej krawędzi belka programu z ustawieniami i dodatkowymi opcjami.

W ustawieniach można wybrać dźwięk powiadomienia, wibrację, ograniczyć przesyłanie danych tylko przez Wi-Fi oraz wyłączyć przesył powiadomień dla wybranych aplikacji. Jest też opcja przechwytywania linków i notatek automatycznie ze schowka systemowego oraz przesyłanie powiadomień między urządzeniami z Androidem.

Instalacja rozszerzenia Pushbullet dla przeglądarki Chrome w systemie OS X (Macbooki) lub Windows

W celu instalacji rozszerzenia dla przeglądarki Chrome wejdź na stronę rozszerzenia Pushbullet i kliknij “Dodaj do Chrome”, a następnie w okienku, które się pojawi "Dodaj".

Instalacja rozszerzenia Puschbullet w przeglądarce Chrome.

Program będzie dostępny w górnej, prawej części przeglądarki na pasku rozszerzeń. Należy w niego kliknąć i zalogować się (lub zarejestrować) na swoje konto.

Po instalacji rozszerzenia musisz jeszcze zalogować się (lub zarejestrować, jeżeli nie masz konta) na swoje konto Pushbullet.

Klikając w ikonkę rozszerzenia prawym przyciskiem myszy można skonfigurować dodatkowe opcje.

Tutaj możesz zmienić domyślne ustawienia Pushbullet dla przeglądarki Chrome

Od teraz powiadomienia powinny być widoczne w komputerze od razu, gdy tylko pojawią się w telefonie (telefon musi być podłączony do internetu).

Powiadomienie wysłane z telefonu z systemem Android na komputer.

Na powiadomieniach dostępne są dodatkowe opcje. Można na przykład wyciszyć lub wyłączyć powiadomienia dla wybranej aplikacji. W przypadku SMS można od razu odpowiedzieć na wiadomość.

SMS przesłany z telefonu z systemem Android na komputer z systemem OS X. Możliwość bezpośredniej odpowiedzi na SMS z poziomu powiadomienia w komputerze.

Po kliknięciu na ikonkę Pushbullet w przeglądarce, otwiera się małe okienko z trzema zakładkami: wyślij, SMS, powiadomienia. Można w ten sposób wysłać link, notatkę, plik, SMS oraz sprawdzić ostatnie powiadomienia.

SMS przesłany na komputer od razu po otrzymaniu w telefonie. Istnieje możliwość bezpośredniej odpowiedzi na wiadomość z poziomu powiadomienia w komputerze.

Pisanie wiadomości SMS w komputerze i wysyłanie ich przy pomocy Pushbullet przez swój telefon

Takie rozwiązanie jest dla mnie prawdziwą perełką. Co prawda SMS nie jest moim ulubionym sposobem komunikacji, ale często jeszcze dostaję wiadomości SMS, na które muszę odpowiedzieć. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszę sięgać po telefon, gdy akurat pracuję przy komputerze, a odpisanie na wiadomość jest kwestią chwili.

Jak działa wysyłanie SMSów z komputera przez telefon?

Wiadomość tekstową pisze się w okienku rozszerzenia dla przeglądarki w komputerze. Dostępna jest lista kontaktów z telefonu. Łatwo więc wybrać adresata wpisując część jego nazwy.

Podczas wpisywania nazwy kontaktu pojawiają się podpowiedzi pobrane wcześniej z książki telefonicznej w telefonie.

Po wysłaniu tak napisanej wiadomości, przesyłana jest ona do telefonu przez internet (musi być włączony w smartfonie). Następnie program wysyła ją jako normalnego SMSa (stąd uprawnienia, o których pisałem wyżej). Adresat otrzymuje wiadomość nie różniącą się niczym od takiej wysłanej w tradycyjny sposób. Oczywiście koszt wysłania wiadomości SMS jest taki sam, jak gdyby była ona napisana w telefonie (zgodnie z posiadanym abonament - usługą). W całym tym rozwiązaniu chodzi tylko o to, by móc napisać wiadomość w komputerze, a następnie wysłać ją przez swój telefon. Po wysłaniu wiadomości z komputera, będzie ona widoczna w aplikacji obsługującej wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS w telefonie.

SMS wysłany z komputera przez aplikację Pushbullet widoczny jest w aplikacji obsługującej SMSy w telefonie.

Przesyłanie notatek, linków, plików na inne urządzenia przez aplikację Pushbullet

Kolejną przydatną funkcją aplikacji jest możliwość przesyłania linków, notatek, a nawet plików na inne urządzenia. Dodatkowo linki przesłane na przykład z telefonu do komputera mogą być od razu otwarte w przeglądarce.
Przed wysłaniem wiadomości można określić, gdzie dokładnie wysłać (na które urządzenie) wiadomość. Do wyboru są wszystkie podpięte do systemu urządzenia. Wybrać można jedno z nich lub zdecydować się na wysłanie wiadomości na wszystkie.

Wysyłanie linków, notatek i plików z telefonu z systemem Android

Dzięki świetnej funkcji udostępniania w systemie Android można w bardzo łatwy sposób przesłać linki, notatki i pliki z jednego urządzenia na drugie (na przykład z telefonu na komputer). Większość aplikacji w Androidzie wspiera udostępnianie. W celu przesłania linku, notatki lub pliku wystarczy skorzystać z opcji “Udostępnianie”, wybrać aplikację Pushbullet, a następnie wybrać znajomego lub urządzenie, na które przesyłany element ma trafić. Poniżej przedstawiam kilka przykładów zastosowania.

Jak wysłać link z przeglądarki Chrome w telefonie na komputer lub tablet?

Przeglądając dowolną stronę internetową w aplikacji Chrome w telefonie kliknij w Menu > Udostępnij, a następnie z listy aplikacji wybierz Pushbullet.

Udostępnianie linków z poziomu przeglądarki w telefonie z systemem Android przez Pushbullet na dowolne urządzenie.

W okienku, które się pojawi wybierz urządzenie, na które ma być przesłany link (dostępne są wszystkie urządzenia połączone z kontem). Opcjonalnie można napisać krótką notatkę. Ta opcja może się przydać podczas przesyłania linku do znajomego. Naciśnij ikonkę “Wyślij”.

Wysyłanie linku z Chrome w telefonie z systemem Android na inne urządzenie.

Jak przesłać plik z telefonu z systemem Android na komputer?

Przy użyciu Pushbullet maksymalna waga pliku możliwa do przesłania to 25 MB.

Wejdź w aplikację Pushbullet w swoim telefonie, naciśnij przycisk Plus “+” i wybierz “Plik” (w starszych wersjach Androida aplikacja może wyglądać inaczej).

Wysyłanie linków, plików, notatek, zdjęć w systemie Android (Lollipop) z aplikacją Pushbullet

Z listy dostępnych aplikacji wybierz tę, której używasz do zarządzania plikami w swoim telefonie. W moim przypadku jest to “Solid Explorer Beta”. W tym miejscu możesz wybrać także zewnętrzne usługi chmurowe, z których korzystasz w telefonie. U mnie są to Dysk Google, OneDrive i DropBox. Osobiście widzę dość małe zastosowanie Pushbullet do przesyłania plików z tego typu chmur, gdyż pliki w chmurze mam dostępne na każdym urządzeniu. Łatwo je także udostępnić innym bezpośrednio z chmury, ale oczywiście można także za pomocą Pushbullet.

Wysyłanie plików z telefonu z systemem Android przez aplikację Pushbullet. Możliwość wysyłania plików także z chmury Dropbox, OneDrive, Ddysk Google

Przesłanie fragmentu tekstu bezpośrednio z przeglądanej strony w komputerze

Po zainstalowaniu rozszerzenia w przeglądarce, możliwe jest przesłanie fragmentu tekstu jako notatki prosto z otwartej strony internetowej. Żeby to zrobić zaznacz fragment tekstu, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Pushbullet".

© michaeljung - Fotolia
Robert Kramer

Disqus Comments Loading...